relikwiarz3Relikwiarz - relikwie Błogosławionej zostały umieszczone w kapsułce w kształcie serca - symbolu oddania swojego życia dla drugiego człowieka. Serce zostało przyozdobione kamieniami, dla podkreślenia kobiecej delikatności i piękna. Całość zamknięta jest w kształcie klasycznego czepka pielęgniarskiego, symbolu misji jakiej podjęła się bł. Hanna Chrzanowska. Autorem relikwiarza jest p. Marek Nowak z firmy Manogold z Zabierzowa.

 

 

 

  

Chrzanowska.jpg KopiowaniePortret beatyfikacyjny - obraz przedstawia postać 30-letniej pielęgniarki - Hanny Chrzanowskiej. W rękach Błogosławiona trzyma różaniec oraz Rachunek sumienia pielęgniarki, którego jest autorką. Portret namalowano na podstawie fotografii. Autorem obrazu jest p. Zbigniew Juszczak.

 

 

 

 

  

sarkofag2Sarkofag - w nawie południowej kościoła ś. Mikołaja, pod nastawą ołtarzową przedstawiającą koronację Matki Bożej, znajduje się sarkofag bł. Hanny Chrzanowskiej. Sarkofag został wykonany z alabastru. Na sarkofagu umieszczono napis: Błogosławiona Hanna Chrzanowska Pielęgniarka 1902-1973. Autorem projektu jest p. Stanisław Juszczak, a fundatorem Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich.

 

foto.: Parafia; Archidiecezja Krakowska.

 

Początek strony