„Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”
(J 3,16)

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „Laetare”

1. W najbliższy poniedziałek, 12 marca, nasz kościół będzie miejscem liturgii stacyjnej. Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Damiana Muskusa rozpocznie się o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
- w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;
- w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII gimnazjum odbędzie się we wtorek 13 marca o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 18 marca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

5. Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podst. Nr 3 i nr 10 oraz Gimnazjum nr 6 odbędą się w dniach 14-16 marca. Szczegółowy program został podany przez katechetów w szkołach.

6. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza nauczycieli na spotkanie z dr Wandą Półtawską na temat: „Eksperymenty medyczne na polskich kobietach w Ravensbrück”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 marca o godz. 10.00 w sali wykładowej przy naszym kościele. Wcześniej o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św.

7. Zapraszamy do wysłuchania koncertu wielkopostnego, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższą niedzielę 18 marca po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

8. Już dziś informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 24 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

9. Zbliża się Niedziela Palmowa. Zachęcamy dzieci do udziału w dorocznym konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu 25 marca po Mszy św. z godz. 11.30.

10. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na kolejne dialogi, które odbędą się w czwartek, 15 marca, o godzinie 20.15 w kościele św. Brata Alberta w Krakowie i będą dotyczyły tematu: "Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka".

11. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na tradycyjną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa w niedzielę 18 marca. Początek o godz. 20.30 przy Kolegiacie św. Anny.

12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.
W przyszłą niedzielę Zespół charytatywny będzie rozprowadzać tradycyjne baranki i paschaliki Caritas. Wzorem ubiegłych lat będzie można również nabyć palmy wielkanocne.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Alicja MAŁKIEWICZ
+ Krystyna CHODKIEWICZ
+ Krystyna MAJKA
+ Włodzimierz KNAPIK
+ Jan TOMASZEWSKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu