„Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.”
(J 12, 26a)


5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Zachęcamy do wysłuchania koncertu wielkopostnego, który odbędzie się dzisiaj w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. W tym samym czasie wspólnota Sant’Egidio zaprasza do modlitwy o pokój w salce pod plebanią. Również dzisiaj odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa Początek o godz. 20.30 przy Kolegiacie św. Anny.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona miasta Krakowa i naszego Księdza Proboszcza. Solenizantowi życzymy potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego, zapewniając o modlitewnej pamięci. Msza św. w intencji Księdza Proboszcza zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
- w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;
- w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

4. Rekolekcje dla uczniów VIII LO odbędą się w dniach 19-21 marca. Szczegółowy program został podany licealistom przez katechetów.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 25 marca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Od tego miesiąca narzeczeni mogą odbyć kurs przedmałżeński w naszej parafii. Kurs obejmuje cztery poniedziałkowe spotkania w godz. 19-21. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej i na ulotkach wyłożonych w kościele.

7. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę 24 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Tego dnia nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.00. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs rozstrzygniemy po Mszy św. o godz. 11.30.

9. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów trwającego remontu kościoła. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna” jak również ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

Zespół charytatywny rozprowadza dziś przed kościołem tradycyjne baranki i paschaliki Caritas. Można również nabyć palmy wielkanocne. Prosimy, aby każdy podszedł do tego stoiska. Można tam otrzymać za dobrowolną ofiarę specjalny numer gazety Chrystus i Ty poświęcony sł. Bożej Hannie Chrzanowskiej, której beatyfikacja odbędzie się już 28 kwietnia.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Julia SIKOŃ
+ Helena GARGUL
+ Józef STACHNIK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu

Początek strony