„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”
(Flp 2,8-9)


NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm podczas każdej Mszy św., uroczysta procesja z palmami o godzinie 11.15. Nasz kościół zdobią liście palmowe, które tradycyjnie otrzymaliśmy z Ogrodu Botanicznego UJ. Składamy serdeczne Bóg zapłać pracownikom zwłaszcza ze szklarni „Victoria”.

2. W ramach przygotowania do beatyfikacji sł. B. Hanny Chrzanowskiej w najbliższą środę 28 marca o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca z okolicznościowym kazaniem. Bezpośrednio po Mszy św. konferencja ks. dra Andrzeja Scąbra. Serdecznie zapraszamy.

3. Zachęcamy wszystkich do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego – Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstającego. Rozpoczęcie liturgii codziennie o godz. 18.00.
Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00 z udzieleniem komunii pod dwiema postaciami. Podczas tej Eucharystii dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja. O godz. 21.00 Godzina z Jezusem i Hanną Chrzanowską. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.
Wielki Piątek –Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Męki Pańskiej o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych bez możliwości dyspensy. Apelujemy, by nie spożywać alkoholu w dniu śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Zachęcamy również do zachowania postu w Wielką Sobotę.
Wielka Sobota – Święcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 17.30 co pół godziny.
Rozpoczęcie obrzędów Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.

4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
od poniedziałku do środy podczas Mszy św. i dodatkowo od 17.30
Wielki Czwartek rano od 6.30 - 7.30, po południu od 17 - 17.45 i w nocy od 21-24
Wielki Piątek przez cały dzień od 6.00 - 17.45 i  w nocy od 21-24
Wielka Sobota do południa od 6-12

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. To największe święto w roku liturgicznym. Zachęcamy do uświetnienia jego obchodów przez uroczystą oprawę. Prosimy rodziców, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII gimnazjum odbędzie się we wtorek 27 marca o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

8. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przez cały okres Wielkiego Postu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przedświąteczną zbiórkę żywności. Bóg zapłać!
Paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii będą wydawane w najbliższy poniedziałek w godzinach 11-13 w punkcie Caritas w budynku wikarówki. Jeszcze dziś Zespół Charytatywny rozprowadza baranki i palmy wielkanocne.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Jarosław RADECKI
+ Jan ŚLUSARCZYK
+ Roman MADOŃ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia

Początek strony