„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.
Odprawiajmy nasze święto w Panu.”
(1Kor 5,7b-8a)


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
i
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

 

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w Jego triumfie.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom - współpracownikom za ich wzmożony trud, Panu Kościelnemu za przygotowanie i dekorację kościoła, Panu Organiście i służbie liturgicznej za piękną oprawę; wspólnotom prowadzącym w tym roku adorację, osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy paniom z Zespołu Charytatywnego za ogromne zaangażowanie; osobom, które pomogły w sprzątaniu kościoła, które podzieliły się żywnością z potrzebującymi – obdarowaliśmy 35 rodzin; dziękujemy naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z Hanną Chrzanowską. Z racji I czwartku miesiąca w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30; z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia. Składka przekazana zostanie na potrzeby Caritas.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Cecylia KROCHMAL
+ Władysława (ona) BRÓG

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele życzymy:

Miłości, jaką miały w sercu trzy Marie udające się do grobu Chrystusa.
Radości z jaką powracały, odkrywszy, że On żyje.
Nadziei, jaką przyniosła im prawda o zmartwychwstaniu.
Entuzjazmu z jakim świadczyły o tym braciom.
Radosnego Alleluja!

Początek strony