"Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”
(J 20,29)

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dziś także rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia - szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego.

2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są rozłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść jutro na wieczorną Mszę świętą.
Również jutro w naszym kościele odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Zająca w intencji Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych dla Dorosłych im. Hanny Chrzanowskiej.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 10 kwietnia o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

5. Spotkanie Klubu Seniora na temat: „Miłosierdzie Boże ostatnim słowem Boga” odbędzie się w najbliższy czwartek 12 kwietnia o godz. 16.00 w salce na wikarówce. Gościem spotkania będzie o. dr Marek Wójtowicz.

6. Pracownia artystyczna Mali Twórcy zaprasza po odbiór praz z mikołajowych warsztatów ceramicznych. Pracownia jest czynna w środy od 17 do 18 i w soboty od 10.30 do 13.30.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. W przyszłą niedzielę będziemy gościć brata Janusza Pałkę, kapucyna, który przybliży nam działalność Dzieła Pomocy św. o. Pio. Po Mszach św. będzie można wesprzeć tę organizację.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Albina PROCZKOWSKA
+ Irena TONDOS
+ Edward KOWAL

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…