„Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”
(J 10,14)

 

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się kwartalne dni modlitw w tej intencji. W gablocie przed kościołem podane są informacje dla kandydatów do seminarium.

2. Dziś Mszę św. o godz. 9.30 uświetni norweski chór męski. Po Mszy św. zapraszamy na koncert. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na koncert chóru Vox Populi pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka.

3. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski;
- w środę święto św. Marka, Ewangelist;
- w czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.

4. W najbliższą sobotę 28 kwietnia zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy sł. B. Hanna Chrzanowska. Uroczystości beatyfikacyjne rozpoczną się o godz. 10.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W kancelarii parafialnej są jeszcze dostępne karty wstępu na błonia przed bazyliką.

Msza święta dziękczynna za beatyfikację pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, J.E. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę 29 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30. To wielkie święto dla naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Zaproszenie kierujemy do Parafian i wszystkich, którym bliska jest Hanna Chrzanowska i jej dzieło, a także do osób pragnących ją poznać. Zapraszamy przedstawicieli świata medycznego: lekarzy, pielęgniarki, osoby niosące pomoc chorym, cierpiącym, opuszczonym. Zapraszamy mieszkańców Krakowa, wśród których żyła i pracowała Hanna, jak również pielgrzymów szukających ratunku za wstawiennictwem nowej błogosławionej. Niech każdy czuje się osobiście zaproszony.
W tym dniu do południa parking przy kościele będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 24 kwietnia o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

7. Wolontariusze dzieła Pomocy św. Ojca Pio pragną podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: zebrali 3501,5 zł, 10,2 € i 1,5£. Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika przeprowadzi przed naszym kościołem kwestę. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na budowę Domu Klikowicza, miejsca, gdzie pod opieką wolontariuszy będą mogły zamieszkać osoby niepełnosprawne ruchowo.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Krzysztof WOŹNIAK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony