" Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.”
(J 15, 4a. 5b)


5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Wczoraj wyniesiona została do chwały ołtarzy Hanna Chrzanowska. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, J.E. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona w naszym kościele dziś o godz. 9.30.
Relikwiarz błogosławionej znajduje się w nawie południowej, która stała się kaplicą jej poświęconą. Dziękujemy Katolickiemu Stowarzyszeniu Pielęgniarek i Położnych Polskich za ufundowanie relikwiarza. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Kolegium Pielęgniarek i Położnych Rodzinnych w Polsce za dar w postaci obrazu beatyfikacyjnego. Dziękujemy Parafiankom z Zespołu charytatywnego i Żywego Różańca za ufundowanie klęcznika z relikwiarzem z kapsułą z relikwiami.
Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych adoracjach Najświętszego Sakramentu, podczas których poznajemy drogę do świętości Hanny i zanosimy prośby za jej wstawiennictwem. Adoracje odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00.
Każdego 28. dnia miesiąca wieczorem w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji chorych za wstawiennictwem bł. Hanny.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława BM. Nasza wspólnota parafialna otrzymała zaproszenie do udziału w niej w Katedrze Wawelskiej 7 maja o godz. 17.30.
- W poniedziałek zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. wieczornej około 18.30 a w niedzielę o godz. 18.30.
- W środę przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
- w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego;
- w piątek będziemy obchodzić święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;
- w sobotę przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
- w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota m-ca: w czwartek podczas adoracji będziemy modlić się w sposób szczególny w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30; w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
4. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimn. odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 maja. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika prowadzi kwestę na rzecz budowy domu dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Ewa PIEKARZ
+Wanda DYDYŃSKA
+Krystyna SADOWSKA
Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony