„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.”
(J 14,23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś I niedziela miesiąca - po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
- We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Nasza wspólnota parafialna otrzymała zaproszenie do udziału w nowennie ku czci św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej 7 maja o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Fatimy - zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.00.

3. Dwadzieścia pięć lat temu ks. kanonik Józef Gubała przyjął sakrament święceń. Chcemy wraz z Księdzem Proboszczem dziękować za dar jego powołania, za łaski otrzymane w minionych latach i prosić o dalsze błogosławieństwo Boże. Msza św. z okazji srebrnego jubileuszu zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 8 maja o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

6. Spotkanie dla osób przystępujących w tym roku do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 13 maja o godz. 9.00 w salce w budynku wikarówki. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimn. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

7. Ks. Mateusz Szymczyk organizuje wyjazd na XXII Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd z parafii w nocy z 1 na 2 czerwca o północy. Powrót 3 czerwca rano. Koszt przejazdu autokarem 100 zł. Zapisy u ks. Mateusza do 20 maja.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony