"Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości."

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
Podczas Mszy św. o godz. 11.30 dziewczęta i chłopcy z klasy III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: w pierwszej kolejności ks. Robertowi Majce, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za złożony dar ołtarza. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.
Również dzisiaj zapraszamy do udziału w modlitwie o pokój na świecie. Poprowadzi ją wspólnota Sant’Egidio bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;
- we wtorek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
- w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Informujemy, że modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej odbywają się w naszym kościele w każdy czwartek o godz. 17.00, natomiast każdego 28. dnia miesiąca będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji chorych. Intencje można składać w zakrystii.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30. W najbliższą sobotę majówka wyjątkowo o godz. 17.45.

5. W sobotę 26 maja podczas Mszy świętej wieczornej młodzież z naszej parafii otrzyma dar Ducha Świętego z rąk J.E. Ks. Bpa Jana Zająca. Bierzmowanie poprzedzi triduum modlitewne – codzienna wieczorna eucharystia z udziałem kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimn. odbędzie się w niedzielę 27 maja. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w niedzielę inwestycyjną. Już w najbliższym czasie rozpoczniemy kolejny etap remontu elewacji kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Krystyna PACZOSA
+ Lesław KUCHARCZYK
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

Początek strony