"Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”
(Ap 1,8)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
- W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów, a także dzieci pierwszokomunijnych. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.
- W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek we wspomnienie św. Justyna, męczennika, dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.
- W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw z okolicznościowym kazaniem o godz. 15.00, natomiast po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne.

3. Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 18.30. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Będą się one odbywały o tej samej porze, co majówki. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną. Prosimy o asystę dzieci. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

4. W najbliższy poniedziałek, 28 maja, zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą będziemy sprawować za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Będzie to Msza św. zbiorowa w intencji chorych. Rozpocznie się ona o godz. 18.00. Z uwagi na przypadającą uroczystość Bożego Ciała w najbliższy czwartek wyjątkowo nie będzie adoracji o godz. 17.00.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. wieczorną.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom, którzy ufundowali barokową monstrancję, krytą złotem i srebrem, z glorią zdobioną wizerunkami adorujących aniołów. Po raz pierwszy posłużymy się nią w czasie procesji Bożego Ciała.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Aleksandra SENISSON
+Lesław KUCHARCZYK
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

Początek strony