„Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.” (J 17, 17ba)

9. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś I niedziela m-ca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godzinie 18.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

2. W nadchodzącym tygodniu:
- W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Bazylice XX. Jezuitów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z wszystkich klas wraz z rodzicami odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

4. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru z Norwegii, który odbędzie się w naszym kościele w piątek 8 czerwca o godz. 18.45. Szczegóły na plakatach.

5. Polecamy prasę katolicką. W kościele został także wyłożony czerwcowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zebrana taca zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów prac remontowych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Ks. Prałat Antoni SOŁTYSIK
+ Teresa RADECKA
+ Aleksandra PISZCZEK
+ Andrzej NALEPA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu