Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

13. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś I niedziela m-ca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne. O 15.00 Msza Święta dla małżeństw obchodzących rocznicę zawarcia sakramentu.
- we wtorek święto świętego Tomasza Apostoła;
- w środę święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu,
- w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na godzinę 17.00 na nabożeństwo podczas którego odczytujemy prośby zanoszone za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej,
- w piątek pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30; nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00,
- w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o 7.15 rozpoczniemy nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą Świętą po której będzie 15 – minutowe rozważanie i różaniec, odwiedziny chorych od godz. 8.30.

3. Już dziś zapraszamy do udziału w XXXVIII Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia ze wzgórza Wawelskiego po Mszy Świętej sprawowanej przez księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
Oto jego zaproszenie: (ODCZYTAĆ ZAPROSZENIE).
Nasza parafia przyłączy się do grupy 17. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.

4. Polecamy prasę katolicką. W kościele został także wyłożony lipcowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zebrana taca zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów prac remontowych.

6. Informujemy że ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski zwolnił z dniem 25 sierpnia z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. Roberta Majkę i mianował go wikariuszem parafii św. Mikołaja w Chrzanowie. Chcemy podziękować ks. Robertowi za jego 7 – letnią posługę w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby to uczynić na Mszę świętą 19 sierpnia o godzinie 19.00. Obowiązki wikariusza naszej parafii przejmie ks. Marcin Masłoń.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia SZELEŹNIK
+ Jan PASTERNAK
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu