" Duch Pański spoczywa na Mnie, posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę.”
(por. Łk 4, 18)

14. NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Z kalendarza liturgicznego:
- w środę przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
- w czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; tego dnia o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;
- w piątek przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. Andrzej Fyda, rektor kościoła św. Wojciecha w Rynku Głównym.

2. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 29 lipca w godzinach popołudniowych w ogrodzie parafialnym. Przygotowujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Jedną z nich ma być gra losowa. Prosimy o pomoc w jej zorganizowaniu. Fanty można przynosić do kancelarii parafialnej.

3. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania w ramach XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Nasza parafia przyłączy się do grupy 17. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza. Zapisy 3 sierpnia w godz. od 18.30 do 20.00 w kancelarii parafialnej.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
+Andrzej DĄBROWSKI
+Zbigniew PIELKA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…

Początek strony