Zaloguj

„Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.
(Mt 12,19)

29. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś w katedrze na Wawelu podczas Mszy św. o godz. 10.00 abp Marek Jędraszewski przyjmie paliusz. Jest to biała wstęga w kształcie litery „Y”, wykonana z wełny baranków i nakładana na ramiona arcybiskupa na znak udziału w misji Chrystusa, Dobrego Pasterza. Chcemy dziś w sposób szczególny polecać Bogu w modlitwie posługę pasterską Metropolity przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, którego dziś wspominamy. Po Mszach św. będzie można uczcić relikwie świętego papieża.

Dziś również rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie parafialnej wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary.

2. Kończy się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
W tym tygodniu będą one miały szczególny wydźwięk. Będziemy rozważać jak tajemnice Jezusa i Maryi urzeczywistniały się w życiu Hanny Chrzanowskiej. Na wiosnę odbędzie się jej beatyfikacja. Warto dowiedzieć się, dlaczego Kościół chce ją nam dać jako wzór do naśladowania. Kim była? Co takiego zrobiła? Zapraszamy na cztery części różańca, stanowiące całość. Pierwsza już dziś, kolejne w czwartek, piątek i ostatnia w przyszłą niedzielę.

3. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki "jednorazowe" i "roczne" przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

4. Polecamy prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli znajduje się relacja z naszej pielgrzymki parafialnej do Łapsz Wyżnych.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Barbara JASTRZĘBSKA
+ Michalina JĘDRYSEK
+ Franciszek BRANDYS
+ Jan LIPIŃSKI
+Józef SKUCHA

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania.”
(Ef 1,17-18)

28. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
- we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- w środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
- w piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
- w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
- w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża – podczas wszystkich Mszy św. możliwość uczczenia jego relikwii.

2. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 17 października o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 22 października. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

5. W przyszłą niedzielę, tzw. misyjną, będziemy gościć w naszej wspólnocie wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary.

6. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. W najbliższą środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia, którym patronuje św. Łukasz.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 680,00 zł. Szczególne podziękowanie kierujemy także do osób, które swoimi ofiarami przekazanymi w kancelarii, przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego kościoła. Bóg zapłać!

8. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki "jednorazowe" i "roczne" przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Jerzy KOCH
+ Stanisław ŁACIAK
+Czesław KAIM

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.”
(J 15,16)

27. NIEDZIELA ZWYKŁA


Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.
1. Z kalendarza liturgicznego:
- W poniedziałek przypada święto bł. Wincentego Kadłubka, bpa;
- w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

- w piątek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła. Z tej racji wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

2. Młodzież z klas VII przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19.00.

3. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

4. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki "jednorazowe" i "roczne" przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś z uwagi na obchody XVII Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Anna IRZYKOWSKA
+ Janina MATUS
+ Apolonia STALMACH
+ Emilia ODRAZIL
+ Julian LUBIŃSKI
+ Edmund ROBL
+ Henryk KLEINROK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”
(J 10,27)


26. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. o godz. 15.00 i 19.00 prowadzona przez wspólnoty: Rodziny karmelitańskie, Pustynię w mieście i wspólnotę Sant’Egidio.
Uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją dziś wyjątkowo o godz. 18.15. W tygodniu nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

2. Od dzisiaj przy naszym kościele działa nowa wspólnota Rodziny karmelitańskie. Spotkania będą się odbywały w I niedzielę miesiąca.

3. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
- w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
- w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
- w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej;
- w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek podczas nabożeństwa różańcowego modlitwy w intencji kapłanów; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.

4. Zapisy na przygotowanie do I Komunii św. dla Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Topolowej odbędą się w poniedziałek 2 października o godz. 18.00.Na pierwsze spotkanie przychodzą sami rodzice.

5. Spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 3 października. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypada 115. rocznica urodzin Sł. B. Hanny Chrzanowskiej. Z tej okazji w najbliższą sobotę 7 października o godz. 13.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Grzegorza Rysia. Serdecznie zapraszamy.

7. Również w sobotę nasza parafia włączy się w ogólnopolską akcję Różaniec do Granic. Szczegóły na plakatach.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy II i III gimnazjum odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w salce na wikarówce.

9. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

11. W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Grażyna OSĘKOWSKA
+ Ryszard KWIATEK
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Otwórz, Panie nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.”
(Dz 16,14b)

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;
- w środę wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
- w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika;
- w piątek święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
- w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
- w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; SS. Karmelitanki z klasztoru przy ulicy Kopernika 44 zapraszają na uroczyste Msze św. (szczegóły w gablocie przed kościołem); z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście po Mszy św. o godz. 19.00.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, który jest poświęcony Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Już dziś zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Pierwsze nabożeństwo z procesją wokół kościoła odbędzie się w najbliższą niedzielę (1.10.) o godz. 18.15.

3. Zapisy na przygotowanie do I Komunii św.:
- dla Prywatnej Szkoły Inspiracja w poniedziałek 25 września o godz. 18.00
- dla Szkoły Podstawowej nr 10 z ul. Blachnickiego we wtorek 26 września o godz. 18.00
- dla Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Topolowej w środę 27 września o godz. 18.00.
Na pierwsze spotkanie przychodzą sami rodzice.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 26 września o godz. 19.00 w salce na wikarówce.

5. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę na Podhale w ramach akcji Różaniec do granic. Odbędzie się ona w sobotę 7 października. Odwiedzimy parafię Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łapszach Wyżnych. W programie: Msza św., nabożeństwo eucharystyczne i modlitwa różańcowa na granicy polsko-słowackiej. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy do 30 września w kancelarii parafialnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców. Bezpośrednio po niej zapraszamy na spotkanie z dr Elizą Buszko, autorką projektu konserwatorskiego, która przybliży plany na najbliższą przyszłość. Ich realizacja będzie możliwa, ponieważ otrzymaliśmy dodatkowe środki z NFRZK na dokończenie jeszcze w tym roku dekoracji malarskiej sklepienia. Zainteresowanych zapraszamy do sali w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu) na godz. 16.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Teresa HACZELSKA
+ Maria JUREWICZ

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony