„Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.
(Mt 12,19)

29. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś w katedrze na Wawelu podczas Mszy św. o godz. 10.00 abp Marek Jędraszewski przyjmie paliusz. Jest to biała wstęga w kształcie litery „Y”, wykonana z wełny baranków i nakładana na ramiona arcybiskupa na znak udziału w misji Chrystusa, Dobrego Pasterza. Chcemy dziś w sposób szczególny polecać Bogu w modlitwie posługę pasterską Metropolity przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, którego dziś wspominamy. Po Mszach św. będzie można uczcić relikwie świętego papieża.

Dziś również rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie parafialnej wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary.

2. Kończy się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
W tym tygodniu będą one miały szczególny wydźwięk. Będziemy rozważać jak tajemnice Jezusa i Maryi urzeczywistniały się w życiu Hanny Chrzanowskiej. Na wiosnę odbędzie się jej beatyfikacja. Warto dowiedzieć się, dlaczego Kościół chce ją nam dać jako wzór do naśladowania. Kim była? Co takiego zrobiła? Zapraszamy na cztery części różańca, stanowiące całość. Pierwsza już dziś, kolejne w czwartek, piątek i ostatnia w przyszłą niedzielę.

3. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki "jednorazowe" i "roczne" przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

4. Polecamy prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli znajduje się relacja z naszej pielgrzymki parafialnej do Łapsz Wyżnych.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Barbara JASTRZĘBSKA
+ Michalina JĘDRYSEK
+ Franciszek BRANDYS
+ Jan LIPIŃSKI
+Józef SKUCHA

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony