„Jeśli mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.”
(J 14,23)


30. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś z racji uroczystości Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

2. Z kalendarza liturgicznego:
 W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zapraszamy na procesję paschalną o godz. 18.00 i na Mszę Świętą za zmarłych wypominanych o godz. 19.00.
- W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się procesja w intencji zmarłych wypominanych.
- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00, adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty Pustynia w mieście oraz Sant’Egidio po Mszy św. wieczornej.

3. W dniach 1-8 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły znajdują się w listopadowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano do godz. 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.

4. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Młodzież z klas II gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w niedzielę 5 listopada na Mszę św. o godz. 9.30. Po Mszy św. spotkanie w salce w budynku wikarówki.

7. W naszej parafii zrodziła się nowa inicjatywa skierowana do małżeństw, szczególnie tych, które w danym miesiącu obchodzą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Począwszy od przyszłego tygodnia, w każdą I niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 z okolicznościowym kazaniem. Dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę, po Mszy św. możliwość uczestniczenia w adoracji Najświętszego Sakramentu i spotkaniu prowadzonym przez wspólnotę Rodziny karmelitańskie. W najbliższą niedzielę gościem wspólnoty będzie o. Marian Zawada OCD, który wygłosi konferencję o modlitwie karmelitańskiej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Marta CIESIELSKA
+ Henryk MOGIŁA
+ Zbigniew MULARZ
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony