" Jeden jest Ojciec wasz w niebie i jeden jest wasz Nauczyciel, Chrystus.”
(Mt 23, 9a. 10b)


31. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Począwszy od dzisiaj, w każdą I niedzielę miesiąca zapraszamy wszystkie małżeństwa, szczególnie te, które w danym miesiącu obchodzą rocznicę zawarcia sakramentu, na Mszę św. o godz. 15.00 z okolicznościowym kazaniem. Dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę, po Mszy św. możliwość uczestniczenia w adoracji Najświętszego Sakramentu i spotkaniu prowadzonym przez wspólnotę Rodziny karmelitańskie. Dziś gościem wspólnoty będzie o. Marian Zawada OCD, który wygłosi konferencję o modlitwie karmelitańskiej.
Dziś również z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty: Pustynia w mieście, Sant’Egidio i Przymierze wojowników.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- w czwartek będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
- w piątek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; patrona ks. Marcina Masłonia oraz Pana kościelnego, którym życzymy wszelkich łask, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci. Msza św. w intencji ks. Marcina, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona w niedzielę, 12 listopada o godz. 8.00.
W sobotę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15 i 18.00.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w listopadowym nabożeństwie za zmarłych. Odbywa się ono w tygodniu podczas Mszy św. wieczornych.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 7 listopada o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w niedzielę 12 listopada. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Spotkanie Klubu Seniora na temat: „Twórcze przeżywanie wieku sędziwego” odbędzie się w najbliższy czwartek 9 listopada o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Gościem spotkania będzie ks. Jan Dziedzic, prof. UPJPII.

7. Począwszy od 9 listopada zapraszamy na Godzinę z Jezusem i Sł. B. Hanną Chrzanowską. W każdy czwartek o godz. 17.00 będzie wystawiany Najświętszy Sakrament. Pierwsze pół godziny przeznaczymy w większości na cichą adorację, po niej różaniec z rozważaniami przybliżającymi drogę do nieba przyszłej błogosławionej. Szczegóły w listopadowym biuletynie Nasza Przyjaźń.

8. Fundacja Zawsze warto zaprasza na koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się w najbliższy piątek 10 listopada o godz. 18.45 w naszym kościele. Wstęp wolny. Szczegóły na afiszu w gablocie przed kościołem.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

10. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Andrzej PALUCH
+ Marek KASPERKIEWICZ
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony