"Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”
(Mt 24, 42a. 44)

32. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

1. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
- w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
- w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

2. Zapraszamy na Godzinę z Jezusem i Sł. B. Hanną Chrzanowską. W każdy czwartek o godz. 17.00 wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Pierwsze pół godziny przeznaczamy w większości na cichą adorację, po niej różaniec z rozważaniami przybliżającymi drogę do nieba przyszłej błogosławionej.

3. Zachęcamy do udziału w listopadowym nabożeństwie za zmarłych. Odbywa się ono w tygodniu podczas Mszy św. wieczornych.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. W najbliższą środę podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić wraz z pielęgniarkami z Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich. Po Mszy św., około godz. 19.00 pielęgniarki zapraszają na wykład otwarty prof. Krzysztofa Okonia zatytułowany: „Dolegliwe i niebezpieczne choroby pęcherza moczowego”.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 19 listopada. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają remont naszego kościoła. W przyszłą niedzielę w związku z obchodzonym 1. Światowym Dniem Ubogich zostanie przeprowadzona zapowiadana kwesta. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Maria MIGDAŁ
+ Rozalia POLACZEK
+ Grażyna ZABORSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie - Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony