„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”
(Mk 11, 10)


34. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- w czwartek przypada święto św. Andrzeja Ap., o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu z towarzyszeniem Sł. B. Hanny Chrzanowskiej;
- w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00;
w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
W związku ze zbliżającą się uroczystością odpustową w sposób szczególny zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: możliwość spowiedzi codziennie od 6.30-7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, w I piątek dodatkowo od godz. 16.30.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 listopada, wyjątkowo o godz. 16.00.

4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii z wszystkich klas wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w piątek 1 grudnia na godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

6. Działająca przy naszej Parafii Pracownia Artystyczna Mali Twórcy zaprasza dzieci na bezpłatne mikołajowe warsztaty ceramiczne. Odbędą się one w najbliższą niedzielę 3 grudnia o godz. 10 i potrwają do 11.15 w salce w budynku wikarówki, tak aby dzieci mogły uczestniczyć w swojej Mszy św. o godz. 11.30. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia dzieci do piątku w kancelarii parafialnej, osobiście lub telefonicznie.

7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie małżeństwa na kolejną Mszę św. sprawowaną w intencji małżeństw z okolicznościowym kazaniem. Zostanie ona odprawiona o godz. 15.00.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, również te złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z okazji I Światowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 3060 zł. Dziś przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz chorego rodzeństwa.
Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalny kosz będzie wystawiony w kościele od pierwszej niedzieli Adwentu.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+Józefa NIEDŹWIEDZKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie - Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony