"Okaż nam, Panie, łaske swoją i daj nam swoje zbawienie.”
(Ps 85, 8)


1. N I E D Z I E L A A D W E N T U


1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. o godz. 15.00 i 19.00 prowadzona przez wspólnoty: Rodziny karmelitańskie, Pustynię w mieście i wspólnotę Sant’Egidio.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- W środę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, Bpa. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 w intencji naszych dobrodziejów i ofiarodawców. Przewodniczył jej będzie Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, rektor UPJPII. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- W czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu ze Sł. B. Hanną Chrzanowską.
- W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – suma odpustowa w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ulicy Rakowickiej o godz. 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. W tym roku podczas rorat będziemy poznawać sylwetki świętych. Dzieci zapraszamy na roraty ze św. Józefem- „Strażnikiem skarbów” w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w niedzielę 10 grudnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

5. Dziś przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza świece wigilijne Caritas. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony grudniowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Halina KARBOWNICKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.
Życzymy także dobrego przygotowania do uroczystości odpustowej.

Początek strony