„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”
(Łk 3,4.6)


2. N I E D Z I E L A  A D W E N T U


1. Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej, za udział w niej, jak również za miłą, rodzinną atmosferę. W sposób szczególny dziękujemy naszym dobrodziejom, p. Romanowi Kameckiemu z Cechu Rzemiosł Spożywczych za przygotowanie jabłek Świętego Mikołaja oraz p. Jackowi Barankowi z Restauracji Avangarda za uraczenie nas wspaniałą grochówką. Dziękujemy również pracowni artystycznej Mali Twórcy za przeprowadzenie mikołajowych warsztatów ceramicznych dla dzieci.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- dziś obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;
- w środę przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła: SS. Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Spotkanie Klubu Seniora zatytułowane: „Osobiste i Polski zmartwychwstania” odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Jego gościem będzie ks. Stanisław Szklarczyk CR.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 12 grudnia o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 17 grudnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

7. Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w sobotę 23 grudnia.

8. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

9. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Gość w dom, Bóg w dom”. Szczegóły w ulotkach rozłożonych na stoliku pod chórem.

10. Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza na doroczne spotkanie świąteczne „Choinka pod Oknem Papieskim”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia i rozpocznie Mszą świętą dla dzieci o godz. 15.00 w klasztorze oo. Franciszkanów. Bezpośrednio po niej koncert zespołu Arka Noego, zapalenie światełek na choince oraz wizyta św. Mikołaja.

11. W imieniu Arcybractwa Miłosierdzia Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza osoby bezdomne i potrzebujące do wzięcia udziału w Wigilii na Rynku Głównym w Krakowie w niedzielę 17 grudnia.

12. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

13. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają remont naszego kościoła. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Andrzej MAROSSANYI
Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony