„Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.”
(Iz 61,1)

3. N I E D Z I E L A  A D W E N T U - G A U D E T E

1. Dziś wieczorem odbędzie się w naszym kościele uroczysta celebracja Akatystu ku czci Bogurodzicy. Akatyst to hymn o Maryi, opiewający Jej udział w misteriach historii zbawienia. Papież Benedykt XVI podkreślał, że „Akatyst” stanowi jedną z najwznioślejszych form pobożności maryjnej w tradycji bizantyjskiej. Modlenie się jego słowami otwiera szeroko duszę i przygotowuje ją do przyjęcia pokoju pochodzącego z góry, od Boga, tego pokoju, którym jest sam Chrystus, narodzony z Maryi dla naszego zbawienia.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy tym starożytnym hymnem dziś o godz. 20.15.

2. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi przedświątecznej do środy podczas wszystkich Mszy świętych, w czwartek i piątek dodatkowo od godz. 17.00.

3. Już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. tego dnia będą sprawowane tylko do godz. 15.00 włącznie. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

4. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania trwałych produktów żywnościowych. Osoby potrzebujące zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 7.15. Bezpośrednio po niej w naszym punkcie Caritas będą wydawane paczki świąteczne.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Wiesława KARAŚ

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony