„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa.”
(Łk 1,38)

4. N I E D Z I E L A  A D W E N T U

1. Dziś Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane do godz. 15.00 włącznie. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę pod przewodnictwem ks. prof. Grzegorza Godawy.
Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.
- We wtorek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego; składka przeznaczona zostanie na UPJPII;
- w środę przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; podczas Mszy świętych błogosławieństwo wina;
- w czwartek przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników;
- w przyszłą niedzielę - zapraszamy na nieszpory na zakończenie roku o godz. 18.30; tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

3. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o kontakt z kancelarią parafialną.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do służby kościelnej – Pana Organisty, Pana Kościelnego, Pań z kancelarii oraz Parafian, którzy podzielili się żywnością z potrzebującymi. Obdarowaliśmy 35 rodzin. Dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach, dzieciom za dobre uczynki wypisane na serduszkach, które zostaną złożone w szopce. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Romana KONDRACKA
+ Tadeusz WIECZOREK
+ Stefan SUKNAROWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas...

Początek strony