"Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości."

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
Podczas Mszy św. o godz. 11.30 dziewczęta i chłopcy z klasy III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: w pierwszej kolejności ks. Robertowi Majce, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za złożony dar ołtarza. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.
Również dzisiaj zapraszamy do udziału w modlitwie o pokój na świecie. Poprowadzi ją wspólnota Sant’Egidio bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;
- we wtorek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
- w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Informujemy, że modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej odbywają się w naszym kościele w każdy czwartek o godz. 17.00, natomiast każdego 28. dnia miesiąca będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji chorych. Intencje można składać w zakrystii.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30. W najbliższą sobotę majówka wyjątkowo o godz. 17.45.

5. W sobotę 26 maja podczas Mszy świętej wieczornej młodzież z naszej parafii otrzyma dar Ducha Świętego z rąk J.E. Ks. Bpa Jana Zająca. Bierzmowanie poprzedzi triduum modlitewne – codzienna wieczorna eucharystia z udziałem kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimn. odbędzie się w niedzielę 27 maja. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w niedzielę inwestycyjną. Już w najbliższym czasie rozpoczniemy kolejny etap remontu elewacji kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Krystyna PACZOSA
+ Lesław KUCHARCZYK
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody.
Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”
(Mt 28, 19a. 20b)

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

1. Dziś o godz. 9.00 wyrusza tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.
W naszej wspólnocie parafialnej dzisiejsza niedziela ma charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 dziewczęta i chłopcy z klasy III Szkoły Podst. Nr 3 przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci ks. Robertowi Majce a także rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za złożony dar ołtarza. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.

Dziś również będziemy dziękować Bogu za dar powołania kapłańskiego Księdza Proboszcza z okazji 25-lecia jego święceń. Msza św. w intencji Czcigodnego Jubilata zostanie odprawiona o godz. 19.00 w ramach nabożeństwa fatimskiego. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył będzie Metropolita Łódzki, ks. abp Grzegorz Ryś.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada święto św. Macieja, Apostoła;
- w środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;
- w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę dzieci z klas III z Prywatnej Szkoły Podst. Inspiracja oraz Szkoły Podst. Nr 10 będą przeżywały w naszym kościele parafialnym I Komunię Św.: w sobotę podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00 i w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.

5. Ks. Mateusz Szymczyk organizuje wyjazd na XXII Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd z parafii w nocy z 1 na 2 czerwca o północy. Powrót 3 czerwca rano. Koszt przejazdu autokarem 100 zł. Zapisy u ks. Mateusza do 20 maja.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Parafianom, którzy przekazali drogocenny dar w postaci złotej monstrancji. Naszych dobrodziejów polecamy Bogu w modlitwach.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w kiosku przed kościołem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Jolanta PIOTROWSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.”
(J 14,23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś I niedziela miesiąca - po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
- We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Nasza wspólnota parafialna otrzymała zaproszenie do udziału w nowennie ku czci św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej 7 maja o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Fatimy - zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.00.

3. Dwadzieścia pięć lat temu ks. kanonik Józef Gubała przyjął sakrament święceń. Chcemy wraz z Księdzem Proboszczem dziękować za dar jego powołania, za łaski otrzymane w minionych latach i prosić o dalsze błogosławieństwo Boże. Msza św. z okazji srebrnego jubileuszu zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 8 maja o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

6. Spotkanie dla osób przystępujących w tym roku do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 13 maja o godz. 9.00 w salce w budynku wikarówki. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimn. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

7. Ks. Mateusz Szymczyk organizuje wyjazd na XXII Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd z parafii w nocy z 1 na 2 czerwca o północy. Powrót 3 czerwca rano. Koszt przejazdu autokarem 100 zł. Zapisy u ks. Mateusza do 20 maja.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

" Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.”
(J 15, 4a. 5b)


5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Wczoraj wyniesiona została do chwały ołtarzy Hanna Chrzanowska. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, J.E. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona w naszym kościele dziś o godz. 9.30.
Relikwiarz błogosławionej znajduje się w nawie południowej, która stała się kaplicą jej poświęconą. Dziękujemy Katolickiemu Stowarzyszeniu Pielęgniarek i Położnych Polskich za ufundowanie relikwiarza. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Kolegium Pielęgniarek i Położnych Rodzinnych w Polsce za dar w postaci obrazu beatyfikacyjnego. Dziękujemy Parafiankom z Zespołu charytatywnego i Żywego Różańca za ufundowanie klęcznika z relikwiarzem z kapsułą z relikwiami.
Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych adoracjach Najświętszego Sakramentu, podczas których poznajemy drogę do świętości Hanny i zanosimy prośby za jej wstawiennictwem. Adoracje odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00.
Każdego 28. dnia miesiąca wieczorem w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji chorych za wstawiennictwem bł. Hanny.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława BM. Nasza wspólnota parafialna otrzymała zaproszenie do udziału w niej w Katedrze Wawelskiej 7 maja o godz. 17.30.
- W poniedziałek zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. wieczornej około 18.30 a w niedzielę o godz. 18.30.
- W środę przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
- w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego;
- w piątek będziemy obchodzić święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;
- w sobotę przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
- w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota m-ca: w czwartek podczas adoracji będziemy modlić się w sposób szczególny w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30; w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
4. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimn. odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 maja. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika prowadzi kwestę na rzecz budowy domu dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Ewa PIEKARZ
+Wanda DYDYŃSKA
+Krystyna SADOWSKA
Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”
(J 10,14)

 

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się kwartalne dni modlitw w tej intencji. W gablocie przed kościołem podane są informacje dla kandydatów do seminarium.

2. Dziś Mszę św. o godz. 9.30 uświetni norweski chór męski. Po Mszy św. zapraszamy na koncert. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na koncert chóru Vox Populi pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka.

3. Z kalendarza liturgicznego:
- w poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski;
- w środę święto św. Marka, Ewangelist;
- w czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.

4. W najbliższą sobotę 28 kwietnia zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy sł. B. Hanna Chrzanowska. Uroczystości beatyfikacyjne rozpoczną się o godz. 10.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W kancelarii parafialnej są jeszcze dostępne karty wstępu na błonia przed bazyliką.

Msza święta dziękczynna za beatyfikację pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego, J.E. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę 29 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30. To wielkie święto dla naszej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Zaproszenie kierujemy do Parafian i wszystkich, którym bliska jest Hanna Chrzanowska i jej dzieło, a także do osób pragnących ją poznać. Zapraszamy przedstawicieli świata medycznego: lekarzy, pielęgniarki, osoby niosące pomoc chorym, cierpiącym, opuszczonym. Zapraszamy mieszkańców Krakowa, wśród których żyła i pracowała Hanna, jak również pielgrzymów szukających ratunku za wstawiennictwem nowej błogosławionej. Niech każdy czuje się osobiście zaproszony.
W tym dniu do południa parking przy kościele będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 24 kwietnia o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

7. Wolontariusze dzieła Pomocy św. Ojca Pio pragną podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: zebrali 3501,5 zł, 10,2 € i 1,5£. Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika przeprowadzi przed naszym kościołem kwestę. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na budowę Domu Klikowicza, miejsca, gdzie pod opieką wolontariuszy będą mogły zamieszkać osoby niepełnosprawne ruchowo.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Krzysztof WOŹNIAK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony