Ogłoszenia parafialne 12.01.2014

„Otwarło się niebo i zabrzmiał głos Ojca:
To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.”
(Mk 9,6)

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego, czyli cykl celebracji skupionych wokół tajemnicy Wcielenia (Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie), które wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę po Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej;
– w czwartek w archidiecezji krakowskiej będziemy obchodzić XVII Dzień Judaizmu;
– w piątek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Program wizyty jest na bieżąco zamieszczany w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia