Ogłoszenia parafialne 19.01.2014

” Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi..”

(J 1, 14.12b)

2. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś III niedziela m-ca; zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych o godz. 18.30 oraz na Mszę św. w ich intencji o godz. 19.00. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowe informacje na temat celebracji ekumenicznych można znaleźć na plakatach w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy na spotkanie ekumeniczne wokół książki ks. prof. Stefana Koperka CR, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00 w naszym kościele.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
– w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy;
– w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

3. Trwa czas wizyt duszpasterskich w naszej parafii, w związku z czym bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni będą domownicy i nasze mieszkania. Wodę można zabierać z przedsionka naszego kościoła.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Dziś w sposób szczególny polecamy Niedzielę, w której zamieszczony został wywiad z ks. Prałatem Antonim Sołtysikiem. Znajdziemy tam również artykuł o Siostrach Misjonarkach Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, które niedawno swoją grą uświetniły nasze parafialne kolędowanie.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Barbara MROWIEC
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia