Ogłoszenia parafialne 2.02.2014

” Światło na oświecenie pogan i chwała ludu Twego, Izraela..”
(Łk 2,32)

4. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Składka jest tradycyjnie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Dziś także I niedziela miesiąca. Po wszystkich Mszach św. sprawowanych zgodnie z zapowiedzią w intencji Parafian, adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.15 zmianka różańcowa, a o 18.30 nieszpory.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja – podczas Mszy św. wieczornej specjalne błogosławieństwo;
– w środę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas Mszy św. wieczornej zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda;
– w czwartek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; z racji I czwartku miesiąca podczas Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; po Mszy św. z godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.

3. W najbliższy wtorek, 4 lutego, odbędzie się spotkanie Klubu Seniora, jak zawsze o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Prelekcję na temat: „Dar sędziwego wieku” wygłosi opiekun Ks. Prałat Antoni Sołtysik.

4. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiadomości o Kościele we współczesnym świecie, przez czytanie prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Stefania STOK
+ Aleksandra JAKOWLEW
+ Zofia ROMAN

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia