Ogłoszenia parafialne 9.02.2014

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, będzie miał światło życia..”
(J 8,12b)

5. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
– we wtorek 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Wiara i miłosierdzie: «My także winniśmy oddać życie za braci» (1 J 3,16). Zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku, a także chorych na Mszę św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i tzw. błogosławieństwem lourdzkim. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 17.30. Bardzo prosimy, aby osoby przystępujące do sakramentu namaszczenia przyniosły ze sobą karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem.
Główne krakowskie obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – Msza święta pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza o godz. 11.00 z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych; po niej gorąca herbata w Domu Duszpasterskim.
– W piątek przypada święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

2. Już dziś informujemy, że nasza parafia jest zaproszona do włączenia się w całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu w łagiewnickim sanktuarium w piątek 7 marca. Planujemy wyruszyć tam wspólnie wpisując się w nasze comiesięczne pielgrzymowanie śladami bł. Jana Pawła II. Msza święta dziękczynna za lutową pielgrzymkę w intencji jej uczestników zostanie odprawiona 25 lutego o godz. 18.00.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ O. Edward STOCH SJ
+ Józef GROBARCZYK
+ Antoni KULISZKIEWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a spędzającym ferie dobrego wypoczynku