Ogłoszenia parafialne 2.03.2014

„Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego sprawiedliwość,
a wszystko będzie wam dodane.”
(Mt 6,33)

8. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś po wszystkich Mszach Świętych a także w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem. Informujemy, że dzisiaj rozpoczyna się w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do 15 czerwca (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej). Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Szczegóły na plakacie.
Dziś również w naszym kościele odbędzie się koncert charytatywny o godz. 16.00. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację dla Danusi, 43-letniej mamy siedmiorga dzieci, leżącej od trzech lat po pęknięciu tętniaka w mózgu. Wystąpią Magda Kania i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii, które w styczniu b.r. uświetniły nasze parafialne kolędowanie.

2. We wtorek przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Tego dnia odbędzie się spotkanie Klubu Seniora jak zawsze w sali kolumnowej na wikarówce o godz. 16.00. Prelekcję na temat: „Fatima – sprawa polska” wygłosi ks. prof. dr hab. Andrzej Zwoliński.

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który pragniemy ofiarować w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej i na Ukrainie.

4. Serdecznie zapraszamy na kolejną pielgrzymkę Śladami Bł. Jana Pawła II wprowadzającą nas w Wielki Post w piątek 7 marca. Będzie ona połączona z wyznaczoną dla naszej Parafii nocną adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Wieczystej Adoracji przy Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do poniedziałku włącznie.

5. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej, a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedzielę o godz. 18.00.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Z uwagi na pogarszającą się sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się do wielkopostnej akcji zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz będzie wystawiony w kościele począwszy od Środy Popielcowej. Ofiary do puszki „Jałmużna postna” można składać przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu Serca Jezusowego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest także do zabrania marcowy numer biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Olga RUDNIK
+ Maria KAPUŚCIANKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia