Ogłoszenia parafialne 9.03.2014

„Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”
(Mt 4,4 b)

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Zainteresowanych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.00;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży szczególnie tej, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Dzieci zapraszamy do czynnego udziału w Drodze Krzyżowej, do przechodzenia od stacji do stacji z zapalonymi lampionami za prowadzącym lektorem. Podczas nabożeństw dzieci otrzymają obrazki, które przybliżą im życie bł. Jana Pawła II. Można je przykleić na plakat dołączony do marcowego numeru „Małego Gościa” (do nabycia w zakrystii) lub zachować jako pamiątkę z roku kanonizacji.
W każdy piątek o godzinie 15.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie z Ojcem bogatym w miłosierdzie. Bezpośrednio po nim zebranie dla osób, które pragną współtworzyć Parafialny Zespół Caritas.

3. Kolejne spotkanie Dorosłej Służby Liturgicznej odbędzie się w najbliższy piątek 14 marca po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swój wzrost duchowy przez formację religijną a w przyszłości podjąć posługę czytania Słowa Bożego podczas liturgii.

4. W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony misjonarzom – tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek. Chciejmy wyrazić naszą solidarność z niosącymi Dobrą Nowinę na krańce świata poprzez dzieła wsparcia duchowego i materialnego.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Ofiary do puszki „Jałmużna postna” można składać przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu Serca Jezusowego. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii.

6. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria MICHOŃ
+ Janina ORCZYK
+ Leszek DUTKA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu

Któryś za nas cierpiał rany,
Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!
I Ty, Któraś współcierpiała, Matko Bolesna przyczyń się za nami!