Ogłoszenia parafialne 16.03.2014

„Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!”
(Mt 17,7)

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek. Chciejmy wyrazić naszą solidarność z niosącymi Dobrą Nowinę na krańce świata. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.00;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży szczególnie tej, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Dzieci zapraszamy do czynnego udziału w Drodze Krzyżowej, do przechodzenia od stacji do stacji z zapalonymi lampionami za prowadzącym lektorem. Podczas nabożeństw dzieci otrzymają obrazki, które przybliżą im życie bł. Jana Pawła II.
W każdy piątek o godzinie 15.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie z Ojcem bogatym w miłosierdzie.

3. W środę przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia SS. Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na Msze święte o godz. 6.30 i 17.00. A w naszym kościele z racji III środy miesiąca po Mszy św. wieczornej modlitwy o beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej.

4. Spotkanie Dorosłej Służby Liturgicznej odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swój wzrost duchowy przez formację religijną a w przyszłości podjąć posługę czytania Słowa Bożego podczas liturgii.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Ofiary do puszki „Jałmużna postna” można składać przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu Serca Jezusowego. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii.

6. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Anna FENERT
+ Józef KUBICA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu
Któryś za nas cierpiał rany,
Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!
I Ty, Któraś współcierpiała, Matko Bolesna przyczyń się za nami!