Ogłoszenia parafialne 23.03.2014

„Panie Ty jesteś prawdziwie Zbawicielem świata,
daj nam wody żywej, byśmy nie pragnęli.
(J 4,42.15)

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Z kalendarza liturgicznego. We wtorek 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00 a także do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są rozłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść we wtorek na jedną z wieczornych Mszy świętych.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.00;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Dzieci zapraszamy do czynnego udziału w Drodze Krzyżowej z lampionami. Podczas nabożeństw dzieci otrzymują obrazki, które przybliżają im życie bł. Jana Pawła II.
W każdy piątek o godzinie 15.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie z Ojcem bogatym w miłosierdzie.

3. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych. Wygłosi je dla nas franciszkanin, o. Andrzej Zając. Szczegóły na plakatach. Przypominamy, że tego dnia następuje zmiana czasu z zimowego na letni.

4. Zapraszamy do udziału w kolejnej pielgrzymce Śladami Bł. Jana Pawła II na Podhale w sobotę 5 kwietnia. Odwiedzimy Ludźmierz, Bachledówkę, Księżówkę i Krzeptówki. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Ofiary do puszki „Jałmużna postna” można składać przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu Serca Jezusowego. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Dyżury Parafialnego Caritas będą odbywać się w poniedziałki od godz. 11-12. Osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się w budynku wikarówki w miejscu dawnej poradni rodzinnej.

6. Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje akcję „Rodzina rodzinie”. Chodzi o konkretną pomoc dla potrzebujących na Ukrainie. Każda osoba fizyczna może przekazać do końca marca jedną paczkę żywnościową o wadze do 10 kg, nie ponosząc kosztów wysyłki. W latach 80- tych to polskie rodziny otrzymywały pomoc z Zachodu. Dziś w potrzebie są ukraińskie rodziny, a my możemy się odwdzięczyć. Chętnych do wysłania paczek prosimy o kontakt z biurem krakowskiej Caritas (tel. 12 637 07 12) lub z kancelarią parafialną.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Danuta KOMOROWSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu
Któryś za nas cierpiał rany,
Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!
I Ty, Któraś współcierpiała, Matko Bolesna przyczyń się za nami!