Ogłoszenia parafialne 6.04.2014

„Ja jestem zmartwychwstanie i życie,
kto we Mnie wierzy, nie umrze na wieki.”
(J 11,25a.26)

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa. Początek jak zwykle o godz. 20.30 przy Kolegiacie Św. Anny. Akademicy krakowscy będą nieśli znajdującą się w naszym kościele wierną kopię Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Wokół tego samego Krzyża zgromadzą się w kościele parafialnym św. Mikołaja uczestnicy XII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej w najbliższy piątek 11 kwietnia o godz. 19.30 na Drodze Krzyżowej i celebracji Mszy św. rozpoczynającej trzydniowe spotkania młodych pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”, „Błogosławieni ubodzy w duchu albowiem do nich należy królestwo niebieskie”.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, których porządek wywieszony jest w gablocie a także na drzwiach kościoła.

3. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę 12 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. a procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który tradycyjnie odbędzie się po Mszy św. z godz. 11.30.

5. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum dla dzieci niedosłyszących w Krakowie przy ul. Niecałej 8 (Borek Fałęcki) organizują w środę, 9 kwietnia o godz. 10.00, DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, na który zapraszają zainteresowanych rodziców i dzieci z wadą słuchu. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. „Jałmużnę postną” a także ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu” można składać przy ołtarzu Serca Jezusowego. Trwa również zbiórka żywności dla potrzebujących. Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza tradycyjne „Baranki Wielkanocne” oraz „Paschaliki Wielkanocne”, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Barbara BUDZYŃSKA
+ Zygmunt Ryszard KICH
+ Marian ZAJĄC
+ Tadeusz STACHNIK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w piątym tygodniu Wielkiego Postu