Ogłoszenia parafialne 13.04.2014

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”
(Flp 2,8-9)

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm podczas każdej Mszy św. a procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 11.30. Dziś również przed kościołem około południa odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych w ramach terapii zajęciowej przez seniorów Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej z ul. Ks. Gurgacza 5.

2. Zachęcamy wszystkich do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego – Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstającego:
Wielki Czwartek to dzień pamiątki ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Podczas tej Eucharystii dzieci klas III będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja.
O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.
Wielki Piątek – dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Składają się na nią: liturgia słowa, adoracja Krzyża i Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.
W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych bez możliwości dyspensy. Apelujemy, by nie spożywać alkoholu w dniu Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.
Wielka Sobota – poświęcenie ognia, paschału, a następnie liturgia słowa, chrztu i Eucharystii. Rozpoczęcie obrzędów Wigilii Paschalnej o godz. 18.00.
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w naszym kościele od 10.00 do 17.00 co pół godziny.

3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
od poniedziałku do środy 6.30 – 7.30 i 17.30 – 18.30
w Wielki Czwartek 6.30 – 7.30 i 17.00 – 17.45
w Wielki Piątek i Wielką Sobotę 6.00 – 17.45.

4. W Wielki Czwartek przypadają imieniny naszego wikariusza, księdza Roberta Majki. Polecamy go życzliwej pamięci modlitewnej Parafian. Msza święta w intencji solenizanta od Wspólnoty Żywego Różańca zostanie odprawiona w środę o godzinie 18.00.

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. To największe święto w roku liturgicznym. Zachęcamy do uświetnienia jego obchodów przez uroczystą oprawę. Osoby, które mogłyby ponieść chorągwie w czasie procesji prosimy o zgłoszenia telefoniczne w kancelarii. Prosimy też rodziców, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

7. Dyrekcja Szkoły Podst. nr 10 z ul. Blachnickiego rozpoczęła zapisy do klasy I hokejowej. Zebranie dla rodziców odbędzie się we wtorek 15 kwietnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

8. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przez cały okres Wielkiego Postu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przedświąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Bóg zapłać! Paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii będą wydawane w poniedziałek w godzinach 11-12 w punkcie Caritas w budynku wikarówki.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Stefania SOŁTYSIK, matka Księdza Prałata Antoniego Sołtysika
+ Teresa SIEGEL
+ Helena KALECZYŃSKA
+ Henryk GROCHOT
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia