Ogłoszenia parafialne 27.04.2014

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”
(J 20,29)

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego – odpust w parafii na os. Oficerskim. Suma odpustowa o godz. 15.00. Dziś także kanonizacja bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Główne uroczystości w Krakowie odbędą się w Centrum Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach. Przypominamy, że Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II i za pielgrzymki jego śladami zostanie odprawiona w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Dziś również rozpoczyna się 70. Tydzień Miłosierdzia, dlatego składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika;
– we wtorek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; tego dnia rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, BM;
– w środę 30 kwietnia, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono tuż po wieczornej Mszy św. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach, które będziemy odprawiać w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30;
– W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji kapłanów. W piątek, możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. W sobotę, w Uroczystość NMP, Królowej Polski, dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Tego dnia odnowimy Śluby Jasnogórskie.

3. W czwartek 1 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Jednocześnie pragniemy poinformować, że dzięki dofinansowaniu ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa rozpoczynamy kolejny etap prac konserwatorskich i restauratorskich dekoracji malarskiej ścian i sklepień. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, prosząc o wyrozumiałość i zaangażowanie. Przypominamy, że przy wszelkich dotacjach zewnętrznych niezbędny jest wkład własny parafii. Ofiary składane na tacę pozwalają jedynie na pokrycie bieżących rachunków związanych z utrzymaniem kościoła. Stąd gorący apel o wsparcie tego konkretnego dzieła. Dobrowolne ofiary można składać w opisanych kopertach na tacę w 2. niedzielę miesiąca tzw. inwestycyjną, w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto bankowe:
PeKaO S.A. III O/Kraków 58-1240-2294-1111-0000-3723-4113
Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Janina GOŁĘBIOWSKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia