Ogłoszenia parafialne 4.05.2014

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma,
niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz..”
(por. Łk 24,32)

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym dziś o godz. 18.30 a w tygodniu po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.30. W czasie nabożeństw majowych będzie możliwość zapoznania się z wybranymi polskimi sanktuariami maryjnymi, które św. Jan Paweł II odwiedzał podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Informacja o wybranym sanktuarium będzie codziennie wywieszana w gablocie przed kościołem, a przy figurze Matki Bożej zostaną wyłożone obrazki, które prosimy zabierać do domów.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
– we wtorek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
– w czwartek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława BM, patrona ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitwom wiernych. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę połączona z ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 11 maja. Początek o godz. 9.00. Szczegóły na plakatach.

3. W najbliższy wtorek, 6 maja odbędzie się spotkanie Klubu Seniora o godzinie 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Tym razem będzie to reportaż ks. Stanisława Maślanki, świadka kanonizacji dwóch świętych papieży. Zaprasza opiekun, ks. Prałat Antoni Sołtysik.

4. W dniach 11-12 maja w kościele św. Marcina przy ulicy Grodzkiej odbędzie się Ekumeniczny Maraton Biblijny, czyli dwudziestoczterogodzinne publiczne czytanie Pisma Świętego. Szczegóły na afiszu w gablocie przed kościołem.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Ofiary na dofinansowanie rozpoczętych prac restauratorskich prosimy składać na tacę w opisanych kopertach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Halina TUŁACZ
+ Bogusław NIEMIEC

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia