Ogłoszenia parafialne 18.05.2014

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem,
nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.”
(J 14,6)

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada 94. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – inicjatora Światowych Dni Młodzieży, których mamy być gospodarzem w 2016 roku. Stąd po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu przy kopii Krzyża Światowych Dni Młodzieży i przyzywanie wstawiennictwa naszego świętego Rodaka o owocne przygotowanie do tych dni. Na prośbę Ks. Bpa Damiana Muskusa dzisiejsza składka jest przeznaczona na wsparcie finansowe tego wielkiego dzieła.

2. Z kalendarza liturgicznego:
W sobotę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Przy tej okazji przypominamy, że przez cały maj w naszym kościele jest odprawiane nabożeństwo ku czci Matki Bożej w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30.

3. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Équipes Notre Dame, którzy uświetnią liturgię i złożą krótkie świadectwo, zachęcając do udziału w ruchu.

4. Otrzymaliśmy dwa zaproszenia na czwartkowy i piątkowy wieczór. W czwartek będzie miała miejsce promocja audiobooka „Dzienniczka” św. s. Faustyny, czytanego przez Annę Dymną i Krzysztofa Globisza, z muzyką Wojciecha Kilara. Początek o godz. 18.00 w auli Akademii Ignatianum przy ulicy Kopernika 26. W piątek OO. Franciszkanie zapraszają do bazyliki przy pl. Wszystkich Świętych na Mszą świętą i modlitwę w intencji ewangelicznie rozumianej czystości. Początek o godz. 19.00.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w VII Pieszej Pielgrzymce z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 31 maja. Zapisy w parafii MB Królowej Polski na Ruczaju. Szczegóły na plakacie.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, którym leży na sercu remont naszego zabytkowego kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel w ubiegłą niedzielę, a także te przelewane na konto parafialne. Tylko dzięki Państwa ofiarności możemy podejmować kolejne starania o przyznanie nam dotacji celowych, przy których wymagany jest 50 % wkład własny. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Halina KIERWIAK
+ Zbigniew KOZIARA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia