Ogłoszenia parafialne 25.05.2014

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.”
(J 14,23)

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Équipes Notre Dame, którzy uświetniają liturgię i składają krótkie świadectwo, zachęcając do udziału w ruchu.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; również w poniedziałek rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się także w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa, stąd apel o żarliwą, wspólną modlitwę w tej intencji podczas wieczornych nabożeństw);
– w środę przypada rocznica śmierci sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski;
– w czwartek będziemy obchodzić wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
– w sobotę przypada święto Nawiedzenia NMP (Jest to ostatni dzień maja. Zapraszamy na zakończenie nabożeństw majowych z procesją zaraz po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów.);
– w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pierwszy dzień czerwca. Msza święta w intencji wszystkich dzieci w dniu ich święta zostanie odprawiona o godzinie 11.30. Serdecznie zapraszamy także do udziału w pierwszym nabożeństwie czerwcowym w niedzielę o godz. 18.30.

3. W niedzielę 1 czerwca ulicami Krakowa przejdzie kolejny Marsz dla życia i rodziny. Organizatorzy zapraszają wszystkich przekonanych o wartości rodziny w życiu osobistym i społecznym. Początek o godz. 10.30 na Placu Matejki. Po zakończeniu marszu w Ogrodzie Jordanowskim odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zarówno Niedziela, jak i Gość Niedzielny zawierają artykuły przybliżające osobę nowego prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. W Małym Gościu Niedzielnym młodzi czytelnicy uzyskają odpowiedź na pytanie, co było pierwszym znakiem rozpoznawczym chrześcijan.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia