Ogłoszenia parafialne 1.06.2014

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody,
Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”
(Mt 28,19.20)

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza święta w intencji wszystkich dzieci w dniu ich święta zostanie odprawiona o godzinie 11.30. Serdecznie zapraszamy także do udziału w pierwszym nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.30. W tygodniu nabożeństwa będą się odbywać po wieczornej Mszy świętej około godz. 18.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; tego dnia w sposób szczególny chcemy pamiętać o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu z racji rocznicy ogłoszenia go metropolitą krakowskim;
– w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i I sobota miesiąca; w czwartek we wspomnienie św. Bonifacego po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji kapłanów.
W piątek, możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.
W sobotę po wieczornej Mszy świętej modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Comiesięczne odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu podczas Eucharystii o godz. 9.30 nasi młodzi parafianie przyjmą Dar Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania z rąk Ks. Infułata Stanisława Olszówki. Prosimy parafian niezwiązanych bezpośrednio z kandydatami do bierzmowania, aby zechcieli w miarę możliwości uczestniczyć w pozostałych Mszach Świętych.

4. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, ze przyszłą niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Ofiary na dofinansowanie rozpoczętych prac restauratorskich prosimy składać na tacę w opisanych kopertach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do najnowszego Gościa Niedzielnego został dołączony audiobook, który pomoże dorosłym dzieciom alkoholików uporać się z przeszłością. W kościele jest także wyłożony najnowszy biuletyn Nasza Przyjaźń na czerwiec z komunikatem dotyczącym prowadzonych w naszym kościele prac konserwatorskich.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Jadwiga WOLEŃSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia