Ogłoszenia parafialne 8.06.2014

” Alleluja. Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych
i zapal w nich ogień swojej miłości. Alleluja.”

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Również dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 9.30 nasi młodzi parafianie przyjmują Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Infułata Stanisława Olszówki.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00;
– we wtorek przypada wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa;
– w środę wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
– w piątek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; imieninowa Msza św. dla ks. Prałata Antoniego od Wspólnoty Różańcowej o godz. 18.00 a po niej już drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci – przypominamy o konkursie z nagrodami z wiedzy o Matce Bożej Fatimskiej w piątek o godzinie 17.00.
– w sobotę przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30.

4. Ruch Światło – Życie serdecznie zaprasza na Rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży w lipcu. Koszt 7-dniowej oazy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej wynosi 280 zł., natomiast 15 dniowej dla uczniów Gimnazjum wynosi 560 zł. Szczegółowe informacje na stronie www.krakow.oaza.pl.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dzisiejsza ofiara na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z pracami renowacyjnymi w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Janina STOPYRA
+ Jadwiga DZIELSKA
+ Marian DOLEŻAL
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia