Ogłoszenia parafialne 15.06.2014

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała;
Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą w tym roku pragniemy rozpocząć Mszą św. w kościele św. Mikołaja o godz. 15.00, skąd ulicą Kopernika pójdziemy do Bazyliki XX. Jezuitów, dalej – do kościoła XX. Misjonarzy, a następnie ulicą Strzelecką do Parku Strzeleckiego (do pomnika św. Jana Pawła II), by stamtąd ulicami Kurkową i Rakowicką udać się do kościoła OO. Karmelitów Bosych, gdzie procesja będzie miała swe uroczyste zakończenie.
– W piątek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. Panie i Panów chętnych do niesienia obrazów i chorągwi podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. Na procesję zapraszamy również dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów i małych chłopców.

4. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego zabytkowego kościoła. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Józefa ŁYSEK
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu