Ogłoszenia parafialne 29.06.2014

„Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej Opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą..”
(Mt 16,18)

13. NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– jutro po Mszy świętej wieczornej zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją
– we wtorek rozpoczyna się lipiec, który jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa Pana;
– w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; w czwartek – w święto św. Tomasza, Apostoła – modlitwy w intencji kapłanów oraz nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa; w piątek – w rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie – możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. o godz. 6.30 i po południu od godz.17.30; w wakacje nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci; w sobotę po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m.in. odpowiedź na pytanie czego chce ode mnie Pan Bóg a także artykuł o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, któremu patronuje Najświętsze Serce Jezusowe. W Niedzieli można przeczytać m. in. wzruszający tekst „Tato Antonietty” o ojcu, któremu umarło troje z czworga dzieci. Źródło prezentuje sylwetki artystów wiernych Bogu.

3. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które wspierają prace restauratorskie naszego zabytkowego kościoła poprzez wpłaty indywidualne w kancelarii parafialnej, na tacę jak również na konto bankowe Parafii. Bóg zapłać!

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Emilia KORCZYŃSKA
+ Marek CHYC
+ Jerzy PILCH

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a dzieciom i młodzieży dobrego, wakacyjnego odpoczynku