Ogłoszenia parafialne 13.07.2014

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki..”

15. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie;
– we wtorek przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
– w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej); uroczystości odpustowe w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 (suma odpustowa o godz. 18.00) i w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44 (Msze św. o godz. 6.30 i 17.00); w naszym kościele z racji III środy m-ca po wieczornej Mszy św. modlitwy o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej.

2. Karmelitański Instytut Duchowości ogłasza zapisy na dwuletnie studium duchowości. Zajęcia prowadzone są od października do czerwca w środy i piątki w godzinach wieczornych. Są one bezpłatne. Szczegóły w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej: www.kid.edu.pl.

3. Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na Warsztaty muzyki niezwykłej w dniach 25 – 31 sierpnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej : www.liturgia.dominikanie.pl.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że dzisiejsza niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę w opisanych kopertach zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i restauratorskich. Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku