Ogłoszenia parafialne 20.07.2014

„Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.”

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie św. Marii Magdaleny;
– w środę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
– w czwartek wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
– w piątek święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców; tradycyjne błogosławieństwo pojazdów po wieczornej Mszy św.; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest już wystawiona w kościele);
– w sobotę przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP; w związku z tym serdecznie zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na Msze święte, które tego dnia zostaną odprawione o godzinie: 6.30, 7.15, 13.00, 15.00 i 18.00 (suma odpustowa ku czci św. Anny). Szczególne zaproszenie kierujemy do ofiarodawców wspierających remont naszego kościoła oraz do wszystkich Seniorów. Dla nich Msza święta o godz. 15.00, a po niej spotkanie przy herbacie w piwnicach plebanii.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W najnowszym Gościu Niedzielnym rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem. Niedziela podejmuje temat hazardu. Omawia też badania dotyczące praktyk religijnych Polaków.

3. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami w niedzielę inwestycyjną wsparły renowację naszego zabytkowego kościoła. Bóg zapłać!

4. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Jacek PROCZKOWSKI
+ Marian SROKA

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku