Ogłoszenia parafialne 27.07.2014

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba
i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.”

17. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Marty;
– w czwartek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca; w piątek, we wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30; odwiedziny chorych od godz. 8.30; w sobotę po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

2. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła Katolickiego w Polsce, rozpoczynający się w tym tygodniu nowy miesiąc poświęcony jest między innymi problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

3. W okresie wakacyjnym w sposób szczególny zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m. in. o Kościele w Korei, który czeka na wizytę papieża Franciszka. Niedziela stara się przybliżyć podłoże konfliktu izraelsko – palestyńskiego w Ziemi Świętej, publikuje taż artykuł o intrygującym tytule: „Musimy przestać być kalekami”, przedstawiając alternatywę dla postawy buntu wobec cierpienia.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Zofia DANIELAK
+ Irena WRÓBLEWSKA
+ Władysław SUSZCZYŃSKI

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku