Ogłoszenia parafialne 3.08.2014

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych..”
(Mt 4,4b)

18. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś I niedziela miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu;
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
– w środę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Dodatkowa Msza święta o godzinie 17.00. Tego dnia z Katedry Wawelskiej, po Mszy św. o godz. 7.00 sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, wyruszy XXXIV Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.
– w piątek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
– w sobotę, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

2. Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego pragniemy zachęcić do wsparcia funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. W związku z tym od przyszłej niedzieli będzie ustawiona w kościele specjalna puszka przeznaczona na te ofiary. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę w opisanych kopertach zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i restauratorskich. Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Władysława BĘBENEK
+ Wanda KRZYWDA
+ Tadeusz KOWAL

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku