Ogłoszenia parafialne 10.08.2014

„Pokładam nadzieję w Panu, ufam jego słowu..”
(Ps 130,5)

19. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy;
– w środę, 13 sierpnia, święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; tego dnia zapraszamy na godz. 18.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
– w piątek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Dzisiejsza ofiara na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i restauratorskich. Jednocześnie informujemy, że w ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę z Urzędem Miasta Krakowa w sprawie dotacji celowej na remont elewacji frontowych naszego kościoła i konserwację Latarni Umarłych. Przewidywany koszt prac to blisko 175 000 zł., w tym wkład własny Parafii wynoszący 14,28 %. Za wszelkie wsparcie tej inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać!
Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc, do wsparcia funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Już od dzisiaj przy ołtarzu Serca Jezusowego ustawiona jest specjalna puszka, do której prosimy składać ofiary przeznaczone na ten właśnie cel.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W najnowszym Gościu Niedzielnym odpowiedź na pytanie jak wyrwać się z choroby alkoholowej – historia alkoholiczki, która przestała pić. Niedziela pisze o efekcie Chazana, opisuje też Cud nad Wartą.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Władysława LIGNAR
+ Janina SAŁAKOWSKA
+ Józef FUKS

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku