Ogłoszenia parafialne 17.08.2014

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu..”
(Mt 4,23)

20. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś przypada święto św. Jacka, prezbitera;
– w środę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; z racji III środy miesiąca po Mszy św. wieczornej modlitwy o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża;;
– w piątek, wspomnienie NMP Królowej.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

3. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły remont naszego zabytkowego kościoła, co jest wyrazem uczestnictwa w życiu wspólnoty parafialnej i jednocześnie troski o piękno i trwałość dziedzictwa przekazanego nam przez naszych Ojców.
Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc, do wsparcia funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalna puszka z przeznaczeniem na ten cel jest ustawiona przy ołtarzu Serca Jezusowego.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Stanisława RZEPKA
+ Mieczysława ISSA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
i wszystkiego najlepszego dla solenizantów nadchodzącego tygodnia