Ogłoszenia parafialne 24.08.2014

” Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą..”
(Mt 16,18)

21. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z dniem 23 sierpnia Ks. Kardynał Metropolita Krakowski dokonał zmiany na stanowisku Proboszcza naszej parafii, odwołując ks. dra Tadeusza Noska i mianując nowym Proboszczem ks. mgra Józefa Gubałę.
Kanoniczne objęcie Parafii przez nowo mianowanego Proboszcza dokona się w najbliższą niedzielę, 31 sierpnia, na Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej; podczas Mszy świętych odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej;
– w środę wspomnienie św. Moniki;
– w czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
– w piątek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego zachęcamy do wsparcia funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Puszka z przeznaczeniem na ten cel jest ustawiona przy ołtarzu Serca Jezusowego. Osoby potrzebujące tego typu wsparcia prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Do najnowszego numeru Gościa Niedzielnego została dołączona płyta z pierwszą częścią „Dzienniczka” św. s. Faustyny. Niedziela publikuje m.in. ważny artykuł o tragicznym losie chrześcijan na Bliskim Wschodzie, przekazując wezwanie polskich biskupów do modlitwy w dniu 26 sierpnia za męczenników za wiarę.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Irena MATYASIK
+ Anna PISZKIEWICZ

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
i wszystkiego najlepszego dla solenizantów nadchodzącego tygodnia